Bankovní poplatkyZa služby a produkty, které nabízejí tuzemské banky, se platí bankám bankovní poplatky. Ty si až na výjimky účtuje většina bank v Česku. Díky různým iniciativám se některé typy bankovních poplatků podařilo ze sazebníků většiny bank vymýtit. Porovnat si ale produkty či služby bank podle účtovaných bankovních poplatků není pro klienty stále jednoduché, protože sazebníky bankovních poplatků se mezi jednotlivými bankami odlišují jak ve formě, tak i v terminologii. Prostřednictvím bankovních poplatků si banky nechávají platit za své služby a využívání různých bankovních produktů. Vedle jednorázových bankovních poplatků klientům účtují i řadu dalších dílčích bankovních poplatků a to za každou jednotlivou související službu, transakci či produkt. Jednorázové i všechny ostatní bankovní poplatky musí banky v ČR vždy uvádět ve svých sazebnících. Jejich změny jsou přitom povinné klientům avizovat v předstihu.

Servis24 přihlášení na účet vám umožní přístup k běžným účtům od České spořitelny. Konkrétní návody na ziskové obchodování.

Vyznat se ale v sazebnících bankovních poplatků jednotlivých bank nebývá pro klienty ovšem jednoduché. Každá z bank totiž publikuje sazebník ve svém stylu i formě a často pro stejné služby využívá i odlišné termíny než konkurence. Obojí znemožňuje klientům porovnání stejných produktů od více bank. Ačkoliv v minulosti byly ze strany ministerstva financí snahy o sjednocení sazebníků bankovních poplatků tuzemských bank, doposavad se tak nestalo. Ani ze strany bank nevzešla žádná iniciativa pro sjednocení pojmů. Na webových stránkách bank bývají sazebníky bankovních poplatků zvlášť pro fyzické osoby, tedy občany a zvlášť pro podnikatele. Ve většině bank je současně možné získat sazebníky bankovních poplatků i v tištěné verzi. Mezi základní bankovní poplatky u produktů lze počítat například poplatek za vedení běžného účtu nebo za vydání či vedení debetní nebo kreditní karty. Řada bank ale tyto produkty nabízí v balíčcích, takže klient potom platí pouze jednotnou sumu za celý balíček a nikoli za jednotlivé služby a transakce.Poskytujeme nebankovní půjčky ihned na účet z pohodlí domova.

Družstevní záložny

Bankám v určitých produktech konkurují nebankovní finanční instituce, jako jsou družstevní záložny známé také jako kampeličky. Družstevní záložny svým členům zpravidla nabízejí běžné účty a nejčastěji spořící a termínované vklady s vyšším zhodnocením než je možné získat u bank. Klientem družstevní záložny se ovšem můžete stát až po uhrazení členského poplatku. Současně s členstvím v družstevní záložně pak získáváte práva a povinnosti včetně závazku podílet se i na případných ztrátách družstevní záložny. Družstevní záložny, lidově řečeno „kampeličky“, jsou nebankovní finanční společnosti, které poskytují některé typy bankovních produktů a služeb stejného typu jako české banky. Nejčastěji družstevní záložny mají ve své produktové nabídce běžné účty a vkladové produkty jako jsou termínované vklady či spořící účty. Úročení těchto účtů bývá zpravidla vyšší, než u bank. Některé družstevní záložny ale poskytují i spotřebitelské úvěry, kontokorentní úvěry a produkty pro podnikatele. Zůstatky na běžných i vkladových účtech družstevních záložen jsou stejně jako u bank, ze zákona pojištěny na 100 procent a a to od letošního roku až do výše 100 000 eur.

Je mnoho subjektů, které nabízí půjčky bez registru a také bez poplatků za vyřízení půjčky. Rychlá půjčka před výplatou je určená především pro lidi, kterým chybí peníze. Naše půjčky Provident jsou vhodné pro rodiny i jednotlivce.

Abyste ale mohli být klientem některé z tuzemských družstevních záložen, musíte se nejprve stát jejím členem. K tomu stačí většinou pouze vyplnit žádost o členství v družstevní záložně a zaplatit členský vklad, který se pohybuje od jedné koruny do jednoho tisíce korun. Pro všechny členy jedné družstevní záložny je přitom vklad stejný. Členem družstevní se pak stanete v okamžiku, kdy členství schválí příslušný orgán družstevní záložny. Být členem družstevní záložny ovšem znamená podílet se případně i na jejích možných ztrátách. S členstvím v družstevní záložně získáte práva a povinnosti, které upravuje zákon o spořitelních a úvěrních družstvech a stanovy družstva. Mezi základní povinnosti patří splatit členský vklad a závazek, podílet se na krytí případné ztráty družstevní záložny. Podíl na krytí ztráty určuje představenstvo družstevní záložny a jeho výše by podle zákona neměla překročit sedminásobek základního vkladu. Významným právem člena je zase například právo na informace o hospodaření družstevní záložny.

Družstevní záložny existují v Česku od roku 1996. Koncem devadesátých let jich u nás bylo až 124, protože tenkrát stačilo pro založení družstevní záložny pouze půl milionu korun. Tehdy se členy družstevních záložen staly desetitisíce lidí, kteří jim svěřili své vklady v celkové výši 10,5 miliardy korun. Po roce 1999, kdy až dvě třetiny z družstevních záložen zkrachovaly, o své úspory přišla valná část jejích členů. Tato situace způsobila mezi lidmi velkou nedůvěru k družstevním záložnám. Aby se tato situace neopakovala, zpřísnily se kapitálové požadavky a pravidla pro vznik a činnost družstevních záložen. Na fungování družstevních záložen nyní dohlíží České národní banka (ČNB). Pro založení družstevní záložny je dnes třeba složit 35 milionů korun a získat povolení ČNB. V Česku podle dat ČNB působí celkem 16 družstevních záložen (k 29. 4. 2010), 14 z nich je sdružených v Asociaci družstevních záložen. Aktuální seznam družstevních záložen, které mají povolení k působení v Česku, lze získat na stránkách ČNB. Patrně největší družstevní záložnou je v současnosti společnost FIO banka, družstevní záložna.

Servis24 přihlášení na účet z mobilního telefonu je velice snadné. Servis24 internetbanking je služba České spořitelny.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!